Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Lima Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Peru Cumhuriyeti nezdindeki ikinci Büyükelçisi olarak üstlendiğim bu onurlu görevimin temel hedefi, Türkiye ile Peru ve akredite olduğumuz Bolivya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi ile vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması için çalışmak olacaktır.

Büyükelçiliğimiz Türkiye’nin tanıtımının yanı sıra ticaret, eğitim, turizm, kültür ve diğer alanlarda  Türkiye  ile ilişkilerini  geliştirmeyi arzulayan Peru ve Bolivya vatandaşlarına her türlü yardımı ve desteği sağlamaya çaba gösterecektir.

Bu çerçevede hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçiliği sitesi, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmayı ve Türkiye-Peru ve Türkiye-Bolivya ilişkileri ile Büyükelçiliğimizin sunduğu hizmetlere ilişkin bilgilendirme yapmayı amaçlamaktadır. Sitemizi ziyaretinizin yararlı olacağını ümit ediyor, yorum ve önerilerinizi bekliyoruz.


Çalışmalarımızda bizden esirgemeyeceğinizden emin olduğum değerli katkılarınız ve desteğiniz için şahsım ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği adına teşekkür eder, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin Peru ve Bolivya ile ilişkilerinin daha ileri bir düzeye çıkacağı inancıyla hepinize selam ve saygılarımı sunarım.

Ferda Akkerman
Büyükelçi